Marinka Hack (VVD Tilburg): ‘Jongeren zijn de toekomst van de stad’

Marinka Hack (VVD Tilburg): ‘Jongeren zijn de toekomst van de stad’

Jongeren willen de lokale politiek in. Nu de gemeenteraadsverkiezingen bijna aanbreken, spreekt Univers met verkiesbare studenten en alumni van Tilburg University. Masterstudent Public Governance Marinka Hack (24), nummer 4 van de Tilburgse VVD, wil zich inzetten voor jongeren in de stad.

Marinka Hack: ‘Mensen onderschatten hoe groot Tilburg eigenlijk is.’ Beeld Ton Toemen

Meer woningen voor studenten, veilig uitgaan en minder regels. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart vertelt Marinka Hack, masterstudent Public Governance en verkiesbaar voor de VVD Tilburg, over haar plannen in de lokale politiek.

Waarom is het belangrijk dat studenten actief zijn in de lokale politiek?

‘Tilburg is een grote gemeente, een grote stad. Ik denk dat mensen onderschatten hoe groot Tilburg eigenlijk is. Buiten de Randstad heb je nog een rijtje grote steden, maar Tilburg wordt daarbij heel gauw vergeten, en dat is jammer.

‘We hebben een flinke gemeenteraad, met het maximumaantal van 45 zetels. Het is goed dat studenten ook in de raad zitten, want het aandeel studenten in Tilburg is ongeveer tien procent. En studenten zijn de toekomst van de stad, dus dat is wel een hele goede reden waarom studenten actief zouden moeten zijn in de politiek.’

Studenten hebben het moeilijk op de woningmarkt. Er zijn weinig kamers en de huren zijn hoog. Wat gaat jouw partij daaraan doen?

‘Wij zijn heel ambitieus als je gaat kijken naar ons woningbouwprogramma. Tilburg gaat nu 1.200 woningen per jaar bijbouwen, maar de Tilburgse VVD wil dit gaan ophogen naar 3.000 per jaar. Daarbij willen we ook aandacht voor sociaal cohesie, en de eenzaamheid onder jongeren tegengaan.

‘Dus we willen niet alleen studio’s, maar studenten ook de kans geven om bij elkaar te wonen. We willen ook het splitsen van woningen makkelijker maken, op een simpele manier zonder vergunning. Zo maken we het makkelijker voor studenten om met een aantal mensen een woning te vinden. En daarin kunnen we kijken of we wat regels schrappen of in ieder geval versimpelen.’

Waarvoor ga jij je als lokale politicus inzetten?

‘Als burgerraadslid heb ik me de afgelopen tijd beziggehouden met straatintimidatie en veiligheid op straat. Wij hebben ons ingezet voor safe spaces, een veilige plek waar mensen even kunnen landen. De pilot is erg goed bevallen tijdens carnaval en de kermis. Daarom willen we kijken of we die safe spaces structureel kunnen inzetten voor uitgaansavonden en andere evenementen.

‘Verder wil ik me blijven inzetten voor de stad. Tilburg is een superleuke stad, maar dat mogen we wel meer uitdragen. We zijn ‘evenementenstad van het jaar’ geweest en we willen die positieve uitstraling behouden. Dat is ook belangrijk voor het vestigingsklimaat, want we zien nog teveel afgestudeerden heel snel naar de Randstad trekken. En dat is super zonde.’

Wat onderscheidt de VVD Tilburg van andere partijen?

‘Wij willen echt investeren in woningbouw en in veiligheid van de stad. Daarnaast willen wij het aantal regels verminderen, dus minder papierwerk. Ik denk dat we daar echt wel scherpe keuzes in durven te maken en we moeten ook niet meer geld uitgeven dan nodig is. Dat is natuurlijk wel echt de VVD.’

Het combineren van studie en politiek is uitdagend. Wat motiveert jou om dit te doen?

‘Ik heb twee bestuursjaren aan de universiteit gedaan. Een jaar voor de studievereniging Magister JFT | Juribes en een als fractievoorzitter van Front in de universiteitsraad. Die betrokkenheid, inzet en ervaring wil ik graag gebruiken om de stad vanuit de gemeenteraad beter te maken. Het past ook goed bij mijn studie. Ik heb een bachelor bestuurskunde gedaan en op dit moment ben ik in de afrondende fase van mijn tweede master Public Governance & Strategy.

‘Dat is de theorie, maar in de praktijk van het raadswerk loopt het soms net even anders. Dat is interessant om te zien, maar mijn motivatie is vooral om echt iets te betekenen voor Tilburg: een stad waar iedereen kansen krijgt om te wonen, te werken en te genieten.’

Advertentie.

 

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.