Ook deeltijdstudent moet opschieten
Deeltijdstudenten moeten hun opleiding net zo snel afronden als reguliere studenten om een boete te voorkomen. Dat blijkt uit de maatregelen tegen langstudeerders van VVD-staatssecretaris Halbe Zijlstra.
Deeltijdstudenten moeten hetzelfde niveau halen als gewone studenten, terwijl ze vaak minder tijd aan hun opleiding kunnen besteden. Toch wil staatssecretaris Halbe Zijlstra dat ze opschieten. Een deeltijdstudie duurt in zijn optiek even lang als een voltijdstudie en wie meer dan een jaar vertraging oploopt moet drieduizend euro meer collegegeld betalen.
De staatssecretaris wil hiermee voorkomen dat studenten de langstudeerregeling gaan ontduiken via deeltijdopleidingen. Vol- en deeltijdstudenten moeten gelijkwaardig behandeld worden, vindt Zijlstra, aangezien er ‘geen significant verschil’ in studievoortgang tussen voltijd- en deeltijdstudenten bestaat.