De aanslag: theaterstuk

wo 30 maart 2011 20:15 uur – toneel in Schouwburg Tilburg.

De Aanslag (Mulisch)

Victor Löw, Peter Bolhuis e.a.

tekst: Harry Mulisch l tekstbewerking: Léon van der Sanden l regie: Ursul de Geer l spel: Victor Löw, Peter Bolhuis, Marjolein Ley e.a.
Een ware primeur op toneelgebied! Nooit eerder is deze klassieker van Harry Mulisch, waarvan inmiddels een miljoen exemplaren verkocht zijn, op het toneel gebracht. De verfilming van Fons Rademakers leverde bovendien al een Oscar op. Deze voorstelling speelt maar één keer in Tilburg, dus wees er snel bij!

De Aanslag is het intrigerende en tragische verhaal van Anton Steenwijk. Als twaalfjarige jongen maakt hij mee dat een NSB’er voor het huis van zijn buren wordt neergeschoten. Maar de buren verplaatsen het lichaam naar het huis van de familie Steenwijk. Vader, moeder en Antons broer worden door de Duitsers opgepakt en gefusilleerd. Anton komt diezelfde avond in een politiecel terecht, waar hij een ontmoeting heeft met een bijzondere vrouw. De rest van zijn leven wordt Anton steeds opnieuw met zijn verleden geconfronteerd. Hij blijft, tegen wil en dank, geobsedeerd door de schuldvraag en het waarom van de gebeurtenissen.

De Aanslag is genomineerd voor de AVRO Toneel Publieksprijs 2011!

www.bostheaterproducties.nl

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.