D66: student huisvesten in Vogelaarwijk
Woningcorporaties moeten studenten gaan huisvesten in leegstaande wooncomplexen in zogeheten Vogelaarwijken. Dat stelt D66-Kamerlid Kees Verhoeven. Hij vraagt minister Piet Hein Donner van Volkshuisvesting om hier afspraken over te maken met corporaties.
De problemen met studentenhuisvesting spelen met name in Utrecht en Amsterdam. In Tilburg is de wachttijd voor een studentenkamer via de woningstichting ongeveer een jaar.
Tot 2015 is er een behoefte aan 44.000 extra studentenwoningen. Verhoeven: “Studenten schreeuwen om woonruimte. We moeten daarom creatief omgaan met bestaande bouw en deze beter benutten. Nu staan in veel Vogelaarwijken hele woonblokken leeg door uitgestelde renovatieplannen. Studenten kunnen daar prima wonen. Denk aan de westelijke tuinsteden in Amsterdam West of Utrecht Overvecht.”