MIDI in de verkoop

De gemeenteraad van Tilburg is gisteren tijdens een raadsvergadering akkoord gegaan met de verkoop van het MIDI Theater. De subsidie stopt per 1 januari 2012.

De partijen CDA, VVD, GroenLinks, TROTS, Tilburgse Volkspartij, Partij voor Tilburg en de Verenigde Senioren Partij stemden in met het voorstel om het theater aan de Heuvel te verkopen. Alleen de PvdA, SP en D66 stemden tegen. Het theater trekt vooral veel studenten en allochtonen. Belangrijkste reden voor de verkoop: de gemeentelijke bezuinigingen van 50 miljoen euro.

De oorspronkelijke bioscoop sloot in 2007 zijn deuren om verbouwd te worden tot een theater. De gemeente kocht het pand vervolgens voor 2,5 miljoen en wilde het laten verbouwen voor 5 miljoen. Het overschrijden van de verbouwingskosten leidde onder meer tot het vertrek van twee wethouders en oud-burgemeester Ruud Vreeman.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.