Jongeren leven ongezond

Ruim twee derde van de jongeren beweegt te weinig, rookt, drinkt overmatig of gebruikt cannabis. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek.

In de periode 2007/2009 rookte één op de vijf jongeren (15 t/m 25 jaar) dagelijks,  had één op de tien in de maand voorafgaand aan het onderzoek cannabis gebruikt en was één op de vijf een zware drinker. Ook bewoog de helft van de jongeren te weinig.
 
Vooral jongens laten zich verleiden door drank en drugs. Zo was 28 procent van de jongens een zware drinker, iemand die minstens een keer per week zes of meer glazen alcohol op een dag drinkt. 12 procent van de jongens gebruikte cannabis. Bij de meisjes was dit respectievelijk 11 en 5 procent.

Autochtone jongeren drinken en roken dagelijks meer dan allochtone jongeren. Daarentegen bewegen autochtonen jongeren meer dan allochtonen. Bewegen is zowel bij allochtonen als bij autochtonen het meest voorkomende ongezonde gedrag, het wordt vaak gecombineerd met ander ongezond gedrag zoals roken en drinken.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.