Recensie: Elf fantasyfair in Haarzuilens

De Autorai of de Elfenfair, dat was de keuze dit weekend. Voor beide festivals geldt een dress code. Voor de Autorai het zwarte mantelpak met naaldhakken, voor de Elfenfair is het iets ingewikkelder. Maar het was mooi weer, dus op naar Haarzuilens, samen met 12.000 anderen naar het grootste fantasy evenement in Europa. Zo gauw je de kasteelpoorten binnen bent, betreed je het land Elfia, een sprookjeswereld gaat open.

Dames in hoepelrokken, tovenaars, starwarsfiguren, vieze zwervers, alles kan op een fantasy festival. De echte Gothics zijn in de minderheid, het merendeel van de kleuren is vrolijk. Een dame uit de pruikentijd schiet  met een Star Trek-lasergun op dwergen. Indrukwekkend zijn de paardenshows en de Chinese zwaardgevechten. Er is veel te doen:  lezingen, dansworkshops, smederijcursussen, vechten met Middeleeuwse wapens en natuurlijk  veel Celticbandjes en andere folkmuziek.

Wat drijft deze mensen  om zich in het weekend zich zo uit te dossen? Een vorm van escapisme, zucht naar romantiek, heimwee naar vervolgen tijden? Een ridder in een harnas: “Ik vind het mooi om te ervaren welke pijnen en hitte een middeleeuwse heer moest doorstaan om er gevreesd uit te zien.”

Daarom zou ik willen zeggen: Ben je een romanticus en escapist, dompel je volgend jaar dan onder op de Elfenfair, dan kan je een heel jaar werkelijkheid weer aan.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.