VSNU-cijfers 2009: Tilburg heeft weinig OBP

Vergeleken met andere universiteiten, heeft Tilburg met 42,2 procent weinig OBP’ers. Tilburg staat op de achtste plaats. Ter vergelijking. Leiden zit op 45,1 procent, Groningen op 47,3 en de Vrije Universiteit Amsterdam op 44,39. Dat blijkt uit cijfers van de VSNU over 2009.

De cijfers zijn opmerkelijk omdat het Tilburgse College van Bestuur onlangs –bij een toelichting op de bezuinigingsplannen- nog aangaf dat uit overzichten van de VSNU zou blijkem dat Tilburg relatief veel OBP heeft. “Van de 13 universiteiten in Nederland zijn er twee universiteiten die meer OBP dan Tilburg University hebben. Wij hebben 44% OBP (in fte) binnen onze organisatie. 58% hiervan zit bij de centrale diensten en 42% van ons OBP is werkzaam binnen de faculteiten,” aldus het CvB.
Of Tilburg sinds december 2009 meer OBP heeft aangenomen, terwijl bij de andere universiteiten OBP’ers vertrokken zijn, is onbekend.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.