CvB: colleges in avonduren onvermijdelijk
Door onderwijsintensivering moeten UvT-studenten erop rekenen dat ze de komende jaren vaker colleges in de avonduren hebben. Er zijn niet genoeg collegezalen beschikbaar om alle colleges overdag af te handelen.
Dat zei collegevoorzitter Hein van Oorschot bij een vergadering van de universiteitsraad. Studentenfractie Front had bij de vaststelling van het studentenstatuut gevraagd of colleges voortaan vaker overdag gegeven konden worden. Er zouden klachten van studenten binnenkomen over les in de avonduren.
Van Oorschot: “Het zal, ook bij een zeer goed geoliede roostermachine, onvermijdelijk zijn dat in de randen van de dag wordt gedoceerd. Door onderwijsintensivering wordt er vaker in kleine groepen lesgegeven en is er dus meer druk op de beschikbare zalen. Ik ga er vanuit dat studenten liever in de avondrand dan in de ochtendrand college hebben.”