‘Stap terug in profilering van Tilburg als studentenstad”
“Een stap terug in de profilering van Tilburg als studentenstad.” Zo omschrijven de Tilburgse studentenverenigingen, verenigd in de Stichting Overleg Tilburgse Studentenverenigingen (SOTS),het besluit van een CvB om de aankoop van het Duvelhok te annuleren.
Naast het feit dat het Duvelhok de uitstraling van de studentenstad Tilburg zou vergroten, is er volgens de studenten ook een dringende behoefte aan extra werkplekken. Een multifunctioneel studentencentrum in hartje Tilburg zou perfect in deze behoefte voorzien.
“We hebben begrip voor de noodzakelijke bezuinigingen die aan de universiteit worden opgelegd en de keuzes die dit met zich mee brengt. Dat de aankoop van het Duvelhok hiermee van de baan is, is erg jammer. Het SOTS hoopt dat de Gemeente en Universiteit blijven nadenken over een goed alternatief. Graag zouden we hierin meedenken. Een multifunctioneel studentencentrum zou niet alleen de behoefte van de studenten bevredigen, maar daarnaast ook het studieklimaat in Tilburg vergroten. Iets wat we allemaal graag zien gebeuren,” zo schrijft de SOTS in een persbericht.
SOTS-voorzitter Tim Peters ligt in een interview met Univers de teleurstelling verder toe: “De komst van het Duvelhok had echt een hele grote stap vooruit kunnen zijn. De meeste studenten wonen in het centrum. Ze hebben behoefte aan voorzieningen, dichterbij huis. Werkgroepen konden in het Duvelhok bij elkaar komen voor een korte vergadering, je kon er in d etentamenperiode terecht om te studeren. Natuurlijk kunnen werkgroepen ook in een cafe afspreken, maar zo’n cafe is niet op het ICT-netwerk van de UvT aangesloten. Er is onder studente behoefte aan een ontmoetingsplek. En richting burgers maak je je met zo’n locatie in de stad ook zichtbaar, de universiteit zit toch buiten het centrum.”
Vind je Tilburg zelf een leuke studentenstad?
“Ja, ik kom uit Nuland en heb eerst een jaar in Nijmegen gestudeerd, waarbij ik heen en weer reisde. Als je in Tilburg van een studentenvereniging lid wordt, merk je dat er veel gebeurt. Ik studeer hier nu 4 jaar, in die tijd is Tilburg echt een betere plek voor studenten geworden. Er worden diverse evenementen georganiseerd, onder meer de Tilburg University Cantus, het Tilburg Studentenfestival en straks komt er een beach event bij. Qua activiteiten hebben we een redelijk vullende jaaragenda. Het enige wat nog ontbrak was een multifunctioneel centrum in de binnenstad. Ik hoop dan ook dat er straks, in een andere vorm, toch een voorziening komt nu het Duvelhok van de baan is.”