Minder jongeren gaan zonder diploma van school

Het aantal vroegtijdige schoolverlaters is de afgelopen tien jaar bijna gehalveerd, van 71.000 naar 39.000 jongeren. Dit blijkt uit cijfers van het ministerie van Onderwijs.

Volgens Marja van Bijsterveldt, minister van Onderwijs, is dit een van de redenen dat de jeugdwerkloosheid niet is gestegen en dat het cijfer laag ligt in vergelijking met buurlanden. Het kabinet wil in 2016 het aantal schoolverlaters terugdringen tot 25.000.

“We hebben onze jongeren hard nodig op de arbeidsmarkt. Het bedrijfsleven en de samenleving schrreeuwen om gekwalificeerde krachten, vooral in de sectoren zorg en techniek”, zegt van Bijsterveldt. Het aantal schoolverlaters daalt niet hard genoeg om het doel van 2016 te halen, in enkele provincies is het aantal schoolverlaters zelfs gestegen.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.