Student Mehmet Günes genomineerd voor Echo Award

UvT-student Mehmet Günes is genomineerd voor de Echo Award. Woensdag 4 april wordt in Haarlem bekend gemaakt wie de prijs dit jaar in ontvangst mag nemen. De Echo Award wordt jaarlijks uitgereikt aan uitmuntend allochtoon talent in het hoger onderwijs.

Dit jaar zijn 38 studenten voorgedragen voor de Echo Award 2012. De prijs wordt uitgereikt in vijf categorieën: Echo Award hbo, Echo Award wo, Beta Techniek Award, NOS Media Award en de Zorg Award. De Award is een stimuleringsprijs voor allochtoon toptalent in Nederland. Günes mag zich de enige afgevaardigde van de UvT noemen. Momenteel rondt hij de bachelor Bestuurskunde af.

“Om in aanmerking te komen voor de prijs moet je eerst een hele procedure doorlopen”, vertelt Günes. “Ten eerste moet de universiteit je voordragen. Maar dan moet je nog een hele waslijst aan papierwerk overleggen: een motivatiebrief, cv,  cijferlijst, aanbevelingsbrieven. Op basis daarvan maakt de organisatie een selectie”.

Günes vindt het een goede zaak dat de prijs aandacht besteedt aan de positieve verrichtingen van allochtonen in het hoger onderwijs. “De prijs is nodig. Meer positieve aandacht voor allochtonen is belangrijk voor de beeldvorming. Die is nu vaak negatief omdat de media vooral het slechte nieuws naar buiten brengen”.

Helemaal onbaatzuchtig is de prijs overigens niet volgens Günes. “De Echo Award wordt mogelijk gemaakt door verschillende bedrijven, bijvoorbeeld Shell, Randstad en ING. Die leggen zo alvast een database van talenten aan. Heel slim”.

De genomineerden worden niet alleen op hun academische prestaties, maar ook op hun maatschappelijk inzet beoordeeld. Dat lijkt bij Günes wel snor te zitten. Zijn track-record in extra-curriculaire activiteiten is indrukwekkend. Hij is onder andere lid geweest van de Faculteitsraad, neemt deel aan het Outreaching Program en volgt het International Entrepreneurship Program of the Brabant Center of Entrepreneurship. Geen doorsnee student dus.

“Ik vind het gewoon niet leuk om stil te zitten”, verklaart Günes. “Vaak voel ik me onvoldoende uitgedaagd, waardoor ik maar nieuwe dingen blijf aannemen. Ik werk gewoon graag”.

Woensdag 4 april zal Günes met een speciale trein, de Echo Expresse, naar Haarlem reizen, samen met de andere genomineerden. Daar zal hij in een Oscarwaardige show te horen krijgen of hij zich de trotse eigenaar mag noemen van de Echo Award 2012. De winnaar ontvangt een volledig verzorgde summercourse aan de University of California Los Angeles.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.