Waarom de klantenservice van telecombedrijven faalt
Spaanse onderzoekers vonden een verklaring waarom de klantenservice van telecombedrijven nog steeds faalt. Voor een goede klantenservice moet betaald worden, wat zorgt voor een duurder abonnement en dat is de consument niet bereid te betalen.
Dus blijven we zitten met de terreur van een slechte klantenservice. De callcentremedewerkers halen vaak het bloed onder onze nagels vandaan. De verhalen zijn legio. Zo zou de klantenservice van Simpel, onderdeel van T-Mobile, niet eens bereikbaar zijn. T-Mobile zelf was al eens de vaste pispaal van Youp van ’t Hek, omdat zijn zoon onheus was behandeld. Het telecombedrijf gaf de cabaretier uiteindelijk wel gelijk.
Uit het Spaanse onderzoek blijft dat het bieden van goede klantenservice niet loont. Het leveren van betere service zorgt ervoor dat de dienst duurder wordt. De klant wil geen hogere tarieven betalen voor de belofte van een betere dienstverlening. Ze geloven niet dat het bedrijf de belofte nakomt.