Recensie: THIS is ISH

Gisteren zag ik in de Schouwburg de dansvoorstelling THIS is ISH van choreograaf Marco Gerris, beter bekend als ‘ish’ en jurylid bij So you Think You Can Dance. Een bekende naam in de hiphopwereld.

THIS is ISH is een voorstelling die vanaf het eerste moment boeit. Dat kan ook niet anders, want het begint met een solo van een danser die zichzelf terug kan spoelen. Ik moest twee keer knipperen om te zien of het wel echt was.

De dj die live op het podium draaide en de geprojecteerde videofragmenten gaven de voorstelling extra power. Power op power, want de dansers op zich voorzagen het publiek al van genoeg strakke en energieke moves. De voorstelling voltrekt zich rondom de vijf stadia van rouw: ontkenning, woede, onderhandelen, depressie en acceptatie. Jammer genoeg zag ik niet bij elk stadium direct de link met de dans.

De voorstelling bestond uit een afwisselende mix van solo’s, duetten en groepsdans. De solo’s waren voor mij duidelijk beter dan de duetten, die vond ik wat tegenvallen. De groepsdansen waren erg energiek en goed in elkaar gezet.

Het gebruik van popping was super in deze show, het leek bijna onecht. Popping is het gebruik van schokkerige bewegingen door het spannen en ontspannen van de spieren, waardoor je een soort roboteffect krijgt. Strakke, korte en snelle bewegingen werden perfect uitgevoerd. De soms inventieve formaties van choreograaf Marco Gerris zorgden voor een spannend effect. Wat ik leuk vond aan deze voorstelling is dat er ook humor in verwerkt was. Zo gebruikten de dansers tegen het einde van de show verschillende kleuren lichtjes om een smiley te vormen die praat en zingt op de muziek. Erg grappig en onverwacht.

Onverwacht is voor mij denk ik wel het woord dat deze show het best omschrijft. Je wordt continu meegetrokken met de dansers. Van het ene naar het andere einde van het podium, van de ene naar de andere dansstijl, maar ook van de ene emotie in de andere emotie. De voorstelling weet echt iets in je los te maken. Ik vond het dan ook jammer dat het na ruim een uur alweer voorbij was. Van mij had het langer mogen duren.

Kortom: THIS is ISH is een energieke voorstelling die van begin tot eind boeit, met strakke bewegingen van de dansers en perfecte synchronisatie met muziek en geluid. Zelfs als je niet van dans houdt, is deze voorstelling alleen al de moeite waard voor de vette beats van de dj.

Gezien op 29 januari 2013 in Theaters Tilburg.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.