Betere informatie-uitwisseling kankerpatiënten nodig

In Nederland hebben zeshonderdduizend mensen kanker of kanker gehad. Toch wordt er weinig onderzoek gedaan naar hun welzijn en behoeften.  Volgens UvT’ er Lonneke van de Poll kan er juist worden geleerd van deze groep zodat de zorg voor kankerpatiënten kan verbeteren. Het is daarbij belangrijk om informatie te (durven) delen tussen artsen, patiënten en onderzoekers.

Het aantal kankerpatiënten is sinds de jaren negentig verdubbeld, met name door de veroudering van de bevolking, de screening op kanker en nieuwe en verbeterde behandelmethoden.

Van de Poll pleit voor een sterkere uitwisseling van informatie tussen onderzoekers, patiënten en artsen om onderzoek gericht op behoeften van patiënten te bevorderen. De tijd dat een patiënt alleen een vragenlijst invulde om zo de onderzoeker te informeren is voorbij. Van de Poll geeft aan dat zes van de tien patiënten hun eigen onderzoeksgegevens in willen zien en eventueel zelfs willen delen met anderen, zoals lotgenoten of familie.

Op acht maart geeft Van de Poll haar inaugurele rede aan Tilburg University. Voorafgaand aan haar oratie wordt een symposium gehouden: ‘(Over) leven na kanker’

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.