Expositie Books 4 Life over koninginnen

Books 4 Life, de 2e-handsboeken winkel voor het goede doel, exposeert tot 1 juni een serie historische kranten. Centraal in deze tentoonstelling staan de koninginnen Wilhelmina, Juliana en Beatrix. De expositie bevat 15 krantencovers én een serie niet eerder gepubliceerde foto’s van koningin Beatrix bij de opening van de Tilburgse concertzaal in 1996.

De expositie is te zien op werkdagen van 10 tot 17 uur. Books 4 Life is te vinden in het Cobbenhagengebouw van de Tilburg University (tegenover de aula).

De tentoonstelling die ter ere van de komende troonswisseling is opgezet, bestaat uit voorpagina’s van voor- en naoorlogse dagbladen. Er hangen onder meer covers van De Maasbode, de Haagsche Courant, het Haarlems Dagblad, De Telegraaf, het Algemeen Handelsblad, Trouw, Het Binnenhof en De Volkskrant.

Onderwerpen zijn Juliana als kind; Het huwelijk van Juliana en Bernhard; de geboorte van Beatrix; Wilhelmina en de oorlog; Juliana en de Watersnoodramp; de uitvaart van Wilhelmina; het huwelijk van Beatrix en Claus; de Kroning van Beatrix; de Vuurwerkramp en Beatrix; het overlijden van Juliana en het aftreden van Beatrix. Ook hangen er speciale kranten-bijlagen die werden uitgegeven vanwege de troonsafstand van Wilhelmina en het huwelijk van Beatrix en Claus.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.