Wel wapens mee naar uni, geen drank of sex

Sex, drugs en rock and roll zijn er verboden maar de 74.000 studenten van de Amerikaanse religieuze Liberty University (Lynchburg, Virginia) mogen voortaan wel een verborgen geladen handwapen meenemen naar school. Zo kunnen ze zich verdedigen als dat nodig is.

Op zich niet eens zo opvallend voor Amerikaanse begrippen, ook verschillende andere universiteiten waaronder de universiteit van Colorado, de universiteit van Utah en de Universiteit van Mississippi staan dit toe.

Liberty University staat echter bekend als streng religieuze universiteit, waar onder meer alcohol, roken, dansen en kussen verboden is. Zodra het donker is, is het studenten niet toegestaan om met iemand van het andere geslacht alleen te zijn in een onverlicht gebied, zoals een parkeerplaats of sportveld.  Het is al helemaal verboden om de nacht door te brengen met iemand van het andere geslacht. De universiteit ziet dit als ongewenst sociaal gedrag. Wie de regels overtreedt krijgt waarschuwingen en boetes, oplopend tot 500 dollar.

Blijkbaar mogen verliefde stelletjes in Lynchburg geen kindjes maken, maar is het door God niet verboden om docenten of klasgenoten met een wapen neer te maaien. Voor homo’s of lesbiennes heeft de universiteit voor zover we weten geen regels opgesteld. We vermoeden echter dat die niet welkom zijn op de universiteit.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.