Recensie: Klassiekers anno nu

Mannen met baarden maken warmere muziek, tenminste volgens Micha Hamel. Hij presenteerde gisteren het programma vol klassieke muziek van het Magogo Kamerconcert. Allerlei artiesten gaven in de Tilburgse Schouwburg een korte indruk van wat zij in huis hebben.

Micha Hamel presenteerde vol enthousiasme het nieuwe programma van het Magogo Kamerconcert. Hij werkte mee aan het AVRO programma Maestro. Volgens Hamel is het plan om klassieke muziek anno nu aan te bieden. Meer interactie en speelse elementen moeten de oude muziek een hedendaags gevoel geven. Mijn eerste indruk zegt dat dit is gelukt. Ik werd verrast door opera zangeres Karin Strobos. Studenten vinden opera misschien minder interessant, maar Strobos zingt zo mooi dat het eigenlijk niet uitmaakt wat ze zingt. Tijdens haar concert zal er sprake zijn van ‘vrijwillige’ participatie. Je mag dan het podium op om onder andere decorstukken te verplaatsen. Let wel op, want Strobos zingt zo hard dat zij koffie aan het golven krijgt. Het golfslagbad van de Tongelreep is er niks bij.

We kregen verder een voorproefje van het Magogo kwartet dat een stuk speelde van Schubert in zijn jongere jaren. Ook Eefje de Visser, een sing- en songwriter die in Tilburg studeerde, lichtte een tipje van de sluier op. Ze staat normaal voor een uitverkocht 013 en zong nu een mooi liedje over boten, bomen en Rome. Tijdens haar concert zal zij, naast haar eigen materiaal, liedjes zingen van haar (nog) “onbekende oom Ruud en Sesamstraat”.

Een van de concerten zal draaien om mannen met baarden. Componisten met baarden maken warmere muziek. Toehoorders met baard mogen voor de helft naar binnen. Alle praesides met baard hebben dus geluk. Vrouwen met baarden mogen gratis een kijkje komen nemen. Op Valentijn kan je ook naar een concert. Je kunt dan van te voren een serenade voor je geliefde aanvragen, onder andere van Kleine Viezerik. Je vrouw ten huwelijk vragen midden in de Tilburgse schouwburg kan ook geregeld worden.

Univers heeft zelf ook nog een aantal ideeën voor klassiekers anno nu. Wat te denken van een fitnesssessie in het sportcentrum met op de achtergrond de muziek van Beethoven? Die is immers volgens neurowetenschapper Jack Lewis uiterst geschikt voor sporten met een harstlag van 140. En studeren in de UB met live  muziek van Vivaldi? Die muziek staat er om bekend dat je er sneller door kunt lezen. Een rondje schaatsen op de Ireen Wüstbaan op de muziek van het Zwanenmeer zou ook altijd nog kunnen.

De agenda van het Magogo Kamerconcert staat hier.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.