Nederland moet meer internationale studenten werven

Nederland moet meer internationale studenten werven voor inzet op de arbeidsmarkt. Met internationale talenten kan Nederland beter concurreren met het buitenland. Dit concludeert het ministerie van Onderwijs na onderzoek van de Sociaal-Economische Raad. Het ministerie en de Nederlandse Organisatie voor Internationalisering ontwerpen een actieplan om Nederland toegankelijker te maken voor buitenlandse studenten.

Minister Bussemaker wil het aantal hoogopgeleide studenten verhogen door de Nederlandse taal bereikbaarder te maken. Verder formuleert het OCW plannen om buitenlandse talenten in aanraking te brengen met de Nederlandse samenleving. Het ministerie wil de arbeidsperspectieven van de studenten in kaart brengen. Internationale studenten die in Nederland werken tijdens hun studie zijn sneller geneigd in hier te blijven, stelt Bussemaker.

Het ministerie van OCW richt zich in haar benadering op de sectoren met een personeelstekort. Momenteel is de bèta-technische sector onderbezet in vergelijking met het buitenland. Slechts zeven procent van de buitenlandse studenten werkt in de technische sector. Die percentages liggen in Duitsland, Finland en Zweden tientallen procenten hoger.

Nederland trekt in vergelijking met andere welvarende landen weinig buitenlandse studenten. Volgens het SER-advies ‘Make it in the Netherlands’ komen er elk jaar ongeveer 56.000 buitenlandse studenten naar ons land. Vierenzestig procent van deze groep wil graag in Nederland werken na hun studie. Slechts negentien procent voegt de daad bij het woord.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.