Voer voor VRIJMIBO

Hee, het is vrijdag! Weer bijna tijd voor leuke dingen en nieuwe ervaringen opdoen. Daar weten wij alles van en daarom geeft Univers met ingang van deze week haar lezers voer voor de VRIJMIBO. Niks hoogdravends verder, maar gewoon even kort het nieuws van de week doornemen met jullie.

Nou goed, wat viel op deze week? De zak met geld die hoogleraar Bert-Jaap Koops ontvangt van het NWO om onderzoek te doen naar de bescherming van privacy in de 21e eeuw. Anderhalf miljoen euro, krijgt Koops. Show. Me. The. Money. Maar zonder gekheid, knap om zo’n Vici-subsidie binnen te halen. In Univers Magazine van februari een langer interview met Koops. Mooie bijkomstigheid voor hem is dat het debat over online privacy maar blijft oplaaien. Zo probeerde Barack Obama deze week nog de Amerikanen gerust te stellen over de praktijken van de NSA. Zonder succes. Integendeel, Amerika’s grappigste late night talkshow host nam hem ongenadig in de zeik.

Zijspoortje

Terug naar onze campus. Wisten jullie trouwens dat onze meest mediagenieke professor zijn vrienden uit Harvard had uitgenodigd? Even een zijspoortje. Nog een dan. De Indonesische student Sigit Angdrew skypte zijn diploma aan de TU Delft bij elkaar, volgens het AD. Zover zijn we op onze universiteit nog niet, maar onderzoekers van TiU lanceerden wel een eigen wetenschappelijk psychologietijdschrift. Hierin kunnen onderzoekers datasets en datapapers publiceren. Want het delen van data blijft een probleem, volgens initatiefnemer Jelte Wicherts.

Ook werd bekend dat Humberto Tan, de aimabele RTL-presentator, geïnspireerd wordt door Henriëtte Prast, hoogleraar Persoonlijke Financiële Planning aan Tilburg University. Ze verschijnt in zijn nieuwe boek. Ondertussen drukte onze rector de hand van een Colombiaanse collega, want we gaan samenwerken met de Universidad del Rosario in Bogotá. Olé! Onze redacteur zit achter het hoe en waarom van deze overeenkomst aan, dus daarover maandag meer.

Oeps

Van een heel andere orde was ons bericht over Olof. Zij zamelde 1336 euro in voor het goede doel met bier drinken. Oh, oeps, dat mochten we niet zeggen van de koorleden. Okay, er werd ook *kuch* frisdrank verkocht en *kuch* geld opgehaald met de garderobe. Hey, who gives a s**t. Bijna 1.400 piek is gewoon veel geld, goed gedaan jongens en meisjes!

Daar drinken we op, goed weekend iedereen!

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.