Recensie: Chromecast
Woehoe! Al jaren was er sprake van, maar nu is-ie er, in de winkel, in Nederland. De Chromecast, ofwel Google zal wel effe internet op je tv zetten. Voor 35 euro, dat is schappelijk. En? Hij doet het. Hij doet het simpel, hij doet het goed en hij doet het al best wel vaak.
Voor wie de techblogs wat minder volgt: Chromecast is een stick die je in de televisie plugt en waarmee je vervolgens ‘alles’ van je computer, tablet, of telefoon op je televisie afspeelt. Het moet allemaal reuze simpel zijn. En om te beginnen klopt dat ook. Dongle uit de doos, in de tv, stekker in het stopcontact, Chromecast-app installeren, inloggen op je wifi en klaar. Vanuit je netwerk kunnen alle computers, tablets en telefoons nu zenden naar je tv.
Youtubefilmpjes bijvoorbeeld. Hoe simpel is dat, je hoeft alleen op de Chromecast-button te klikken. Diezelfde button vind je ook in de Chrome browser op je computer, maar vreemd genoeg (nog) niet op je tablet. Die button kom je nog verder weinig tegen op telefoon of tablet. Maar als het er is, werkt het prima.
Daarna is het vooral een kwestie van de goede apps vinden. Met Allcast kon ik via mijn tablet films en series van de netwerk harde schijf afspelen. Plex maakt een mediacenter van mijn computer waarin ik ook kanalen met tv-zenders als uitzending-, RTL-, Foxnews-, CNBC-, en nog meer- gemist kan beheren. Maar uitzending gemist blijk je ook via je tablet te kunnen bekijken door via de delen-button de app Web video cast te selecteren. En met de app Viki krijg je de beschikking over honderden, mogelijk duizenden films en series, overigens met name Koreaans. Maar ook die blijken erg aardig en dankzij Engelse en soms zelfs Nederlandse ondertiteling ook nog prima te volgen.
Nog niet alles is superieur. Wat me vooralsnog niet lukte was filmpjes in avi-format af te spelen, of ondertitelbestanden toe te voegen. De ene app kan dit, de andere dat, maar soms is de app voor wat je wil (nog) niet gemaakt/geschikt. Niettemin mag je wel een beetje verwachten dat als een internet- en androidbaas als Google zo’n apparaatje maakt, die Chromecast-button de komende tijd in meer apps de kop op steekt en de mogelijkheden nog verder worden uitgebreid. Uitzending gemist heeft al laten weten ermee bezig te zijn.
Hoe dan ook is Chromecast nu al een simpele, betaalbare gadget, waarvan je je afvraagt: hoe heb ik toch zo lang zonder kunnen stellen?