Reisdrang en vrijheid op Itchy Feet

Tilburg is een festival rijker. Het heet Itchy Feet en strijkt van 5 t/m 8 september neer op het festivalterrein bij de Beekse Bergen. Het is gericht op mensen met ‘jeukende voeten’, oftewel reisdrang en een hang naar vrijheid.

Niki van Rooij, een van de organisators van Itchy Feet, zegt dat een groep mensen die elkaar kennen uit de evenementenbranche met het idee kwam. “We fantaseerden over wat we zouden doen als we het helemaal zelf mochten doen, hoe een festival er dan uit zou zien”. Ze kwamen met het idee om een festival te creëren waar bezoekers zelf met  de invulling kunnen komen. “Het is gebaseerd op een gevoel van vrijheid, niet weten wat de dag brengt, op bijzondere indrukken en ontmoetingen”.

Er komen onder andere al een eiland met theater, verschillende podia in het bos en op het strand en een ‘food beleving’ waar gekookt kan worden met lokale producten. Maar mensen broeden op veel meer, zegt Niki. “We krijgen heel veel vragen over wat er mogelijk is. Zo wilde iemand een grote Mongoolse tent als slaapzaal gaan verhuren, waren er mensen geïnteresseerd om knoopcursussen en zeillessen voor kinderen te organiseren en wordt er gewerkt aan een spiritueel programma. Ideeën kunnen op de community-pagina worden gezet”.

Het festival doet denken aan het beroemde Burning Man en het minder beroemde Afrikaburn. Die festivals kenmerken zich door een bonte verzameling aan mensen, bouwwerken en gebeurtenissen. Niki zegt dat het festival geslaagd is als een grote groep mensen samen een bijzonder weekend tot stand brengen. “Op Itchy Feet kunnen mensen een vrijheid beleven die in het dagelijks leven niet altijd haalbaar is”.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.