Opening mensa en Espla in weekend kost UvT bijna een ton

Opening mensa en Espla in weekend kost UvT bijna een ton

Als de mensa en het Esplanade-café in het weekend tussen 12 uur en 18.00 uur open gaan, kost dat de universiteit jaarlijks 94.000 euro. Ongeveer 30.000 euro daarvan gaat op aan extra kosten voor energie en schoonmaak. De rest van het geld gaat naar de cateraar als compensatie voor eventuele verliezen, zo blijkt uit een berekening die aan de Uraad is gestuurd.

In de CFI-vergadering van februari 2014 is gevraagd of het CvB de kosten in kaart wil brengen van een verruimde openstelling van het Restaurant en het Grand Café in het weekend.

Het Esplanade-café was eerder open in het weekend, tijdens een proef in 2013. Ondanks dat er gemiddeld 400-500 personen in het weekend op de campus aanwezig waren, werd er weinig gebruik gemaakt van de horeca. Om de kosten te kunnen dekken, was een omzet van 1000 euro per weekend nodig. Er werd echter maar 389 euro binnengehaald. De universiteit heeft destijds het verschil gecompenseerd aan de cateraar en de 18 weken durende pilot stopgezet.

“Er is geen aanleiding te veronderstellen dat de situatie nu zodanig gewijzigd is dat bij verruiming van de openstelling het restaurant en het grand café tot een dekkende exploitatie kunnen komen,” aldus het universiteitsbestuur.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.