Wat zou jij doen met 19 miljoen? (2)

Dag stufi, hallo extra geld voor onderwijs. Wat moet TiU daarmee doen? Univers vroeg het Jan Jaap de Ruiter, universitair docent.

Het kabinet gaat extra investeren in onderwijs. Onze universiteit krijgt straks 19 miljoen, berekende Univers even uit de losse pols. De vraag aan verschillende TiU’ers: wat doen we daarmee? Universitair docent Jan Jaap de Ruiter heeft maar een bestemming voor dat hele bedrag. Red de kleine studierichtingen.

“Ik kom uit de tijd dat je in Utrecht nog Keltische talen kon studeren”, zegt De Ruiter. Goed nieuws voor hem: dat kan aan zijn Alma Mater nog steeds. Hoe dan ook, de financiering van dit soort studies staat onder druk. “Heb je per jaar minder dan 50 studenten dan word je gedwongen af te slanken en hangt je opheffing boven het hoofd”, zegt De Ruiter. Zijn eigen departement Algemene Cultuurwetenschappen moet op dit moment reorganiseren, waardoor collega’s hun baan verliezen.

Maar het gaat De Ruiter nadrukkelijk om alle kleine studies. Is het erg als zo’n mini-opleiding verdwijnt? “Natuurlijk!”, zegt De Ruiter. “De samenleving floreert bij een diversiteit aan kennis. Als we jonge mensen alleen nog opleiden in grote, brede studies dreigt dat het oppervlakkiger wordt. Je onthoudt studenten die dat willen van de mogelijkheid om nog dieper op bepaalde stof in te gaan. Daarmee doe hen tekort. Het gaat teveel om winst. Als je vijf of tien studenten hebt, moet het ook goed zijn.”

De 19 miljoen van Jan Jaap

19 miljoen           Behoud kleine studierichtingen

Morgen de 19 miljoen van Harrie Verbon, hoogleraar Openbare financiën en Sociale zekerheid.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.