Startersbeurs zorgt voor echte banen
De Startersbeurs is in april 2013 in Tilburg gelanceerd. De werkervaringsregeling voor jonge gediplomeerden in de leeftijd van 18 tot en met 26 jaar heeft een snelle groei doorgemaakt. Ruim de helft van de deelnemers vindt betaald werk. Een derde krijgt een contract bij het leerbedrijf zelf. Dat blijkt uit een wetenschappelijke evaluatie door Tilburg University.
De Startersbeurs helpt deze jongeren werkervaring op te doen bij een bedrijf naar keuze. Zo vergroten zij hun kans op de arbeidsmarkt. Werkgevers kunnen via de Startersbeurs op een laagdrempelige manier jong, gediplomeerd en gemotiveerd personeel binnenhalen en hen kennis laten maken met hun bedrijf.
Inmiddels is de 1500ste Startersbeurs uitgereikt, en is het instrument wetenschappelijk geëvalueerd. Circa de helft (52%) van de deelnemers heeft betaald werk gevonden tijdens het traject of binnen een maand na afronding. Iets meer dan een derde (37%) kreeg een contract bij het leerbedrijf zelf. Maar liefst 60% van de ondervraagden geeft aan dat het werk ook nog eens aansluit bij de opleidingsrichting. De onderzoekers concluderen: aan het eind van het traject hebben deelnemers gemiddeld een hogere competentiescore en een betere positie op de arbeidsmarkt.