Faculteitsraad TLS: feestje

Vandaag in de faculteitsraad van Tilburg Law School: INTERVICT krabbelt op, de redesign van de master Rechtsgeleerdheid blijft in volle vaart, en de faculteit heeft binnenkort een feestje in een moderne collegezaal.

Het ging de laatste jaren wat minder goed met INTERVICT (International Victimology Institute Tilburg), maar het onderzoeksinstituut krabbelt weer op. Reden dat de faculteit positief staat tegenover een leerstoel Human Trafficking. Decaan Corien Prins: “INTERVICT is belangrijk voor ons als Center of Excellence. We willen het portfolio verbreden voor meer soliditeit en continuiteit.” Er wordt een positief jaar verwacht. Basten Cobelens van de studentengeleding interrumpeert: “Het gaat nu wel beter, maar is het niet te vroeg” Prins: “Het is altijd een keuze. Vorig jaar had ik er geen goed gevoel bij. Kijkende hoe ze er nu bijstaan, heb ik dat wel. We willen dit als faculteit nu ter hand nemen. Anders ben je met het hele traject al snel 2 jaar verder. Ik besef het dus, toch heb ik een positieve insteek.”

Redesign master RG
Momenteel wordt het vakkenpakket van de master rechtsgeleerdheid onder de loep genomen. Er wordt bijvoorbeeld gekeken naar law-in-context vakken en juridische keuzevakken. Tijs Kooijmans, vervangend vice-decaan onderwijs: “Die juridische keuzevakken – zijn dat inderdaad juridische vakken? We gaan ook kijken hoe levensvatbaar vakken zijn. Het minimum aantal van 15 studenten voor een vak is gebruikelijk. Dat kan best even naar 10 verlaagd worden, maar niet blijvend. We willen naar een maximering van het aantal vakken toe. Om het rendabel te houden.”

Digitalisering
Er is het afgelopen jaar geëxperimenteerd met digitalisering. Er zijn kennisclips opgenomen en er wordt gekeken naar de mogelijkheden voor interactie met studenten in het buitenland. Binnenkort, tijdens de facultaire borrel, wordt een nieuwe zaal in gebouw Montesquieu in gebruik genomen. Prins: “Vanessa Mak zal dan digitaal mee borrelen. Als in: beam me up, Scotty!” De zaal kan gebruikt worden om meer digitale middelen in te zetten bij het onderwijs. De raad is positief en enthousiast. De zaal biedt plek aan 30 mensen en is daarmee vooral geschikt voor mastercolleges. Studenten en andere faculteiten mogen er ook gebruik van maken. De faculteit wil de zaal zoveel mogelijk volroosteren.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.