Geen winst bij TiasNimbas
Het gaat financieel niet goed bij TiasNimbas. Maar dat het particuliere opleidinginstituut in zwaar weer zou zitten, ontkent algemeen directeur Jan Henk van der Werff.
“Het klopt dat we voor het eerst in jaren in de min staan”, geeft Van der Werff toe.”Maar dat wil niet zeggen dat we in de problemen zitten. We hebben in voorgaande jaren een potje opgebouwd, waar we nu uit kunnen putten.” Nog jaren steunen op deze middelen is echter geen optie. “Hierdoor hebben we goed naar ons personeelsbestand moeten kijken”, erkent de directeur.
Het gerucht ging de ronde dat de universiteit was bijgesprongen met financiële ondersteuning. “Dat zou volgens de wet niet eens mogen”, bestrijdt Van der Werff dit. “Dat zou betekenen dat wij als particuliere bv zouden worden ondersteund met algemene middelen van de universiteit.” Hier is volgens hem geen sprake van.
De rode cijfers zijn grotendeels het gevolg van grote investeringen. Onder andere in de uitbreiding naar Amsterdam. Maar de markt is zeker ook veranderd. Van der Werff: “Werd eerst tachtig procent van de opleidingen betaald door het bedrijfsleven, nu is dat omgedraaid naar dat percentage aan eigen investering.” De opleidingen worden dus steeds vaker door de deelnemers zelf betaald. “De markt verandert en wij moeten ons daaraan aanpassen. Zo bieden we steeds meer flexibele studies aan, dan wel kortlopende studietrajecten of studies die de student zelf kan samenstellen.”