Recensie: ‘de kliekjes studentenpocket’

Ooit een studentenkeuken gezien, waar de bewoners zelf aardappels gingen schillen? Die zijn net zo zeldzaam als de studentenkeuken waar verse plantjes met rozemarijn, tijm of koriander aanwezig zijn. En we kennen ook weinig studentenhuizen waar ze droge sherry of frambozenazijn op voorraad hebben. Wat dat betreft overschat Puck Kerkhoven, auteur van ‘de kliekjesstudentenpocket’ de gemiddelde Nederlandse student schromelijk.

Geen idee wat je moet met je oude brood? Kerkhoven legt uit hoe je zelf broodtaart, croutons, tosti’s of broodsoldaatjes maakt. En de recepten blijven niet beperkt tot de ouderwetse ham-kaastosti, er wordt ook gevarieerd met tosti’s met sambal en tosti’s met banaan.

Het boek is opgedeeld in zes nuttige onderdelen. Brood over, groenten over, aardappels over, pasta/rijst/couscous over, melk/vleeswaren/kaas/eieren/fruit/vis/vlees of kip over en verwengerechten. Handig, dan weet je meteen waar je moet kijken als je nog overgebleven restjes in de koelkast hebt liggen.

Toch denken we niet dat veel studenten de recepten uit zullen voeren zoals ze in het boek staan. Hoe groot is nu de kans dat je tegelijkertijd een halve dikke prei, een halve winterwortel, een halve bos bleekselderij, een bosje peterselie, een rijpe tomaat, laurierbladeren en gehakt over hebt? Nul ja. En als de studenten dan toch naar de supermarkt moeten voor die ingrediënten kopen ze eerder kant en klare soep dan de groentesoep met balletjes die Kerkhoven samenstelt van de genoemde ingrediënten.

Toch is het nieuwste kookboek van de culinair journalist  nog wel de moeite waard, simpelweg omdat ze studenten er aan herinnert dat je restjes niet weg hoeft te gooien. De recepten zien er lekker uit (bij een deel van de recepten staat een foto) en het zijn veelal gerechten die eenvoudig te maken zijn. Er staan best wat recepten in, die ondergetekende wil maken. Maar dat is ook meteen de manke van het boek. Ondergetekende is geen student meer. Het boek van Kerkhoven richt zich dan ook meer op iedere Nederlander die goedkoop en lekker wil koken, dan op studenten.  En dat is vreemd als je boek ‘de kliekjesSTUDENTENpocket heet.’

ISBN: 9789077740965, prijs; 14,95 euro

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.