Veel belangstelling voor studentenkamer PAX
Er is veel belangstelling voor studentenkamers in PAX, in het centrum van de stad. De eerste 52 studio’s die vrij kwamen, waren binnen anderhalf uur al drie keer overtekend. De gelukkige studenten die het eerst reageerden en het langst ingeschreven stonden bij de woningcorporatie, hebben inmiddels een sleutel. En ook met de tweede fase gaat het goed.
Van de 120 studio’s die in de tweede fase worden opgeleverd, is het merendeel aangeboden aan studenten. Ze krijgen in september de sleutel. Er is alleen nog plaats op de bovenste twee verdiepingen. Die kamers zijn bestemd voor studenten van 23 jaar en ouder. Van de 25 studio’s voor de oudere studenten, zijn er 15 nog niet aangeboden.
PAX, aan de achterkant van het Pieter Vreedeplein, bestaat uit 264 studio’s, verdeeld over drie gebouwen. Het eerste pand met 52 zelfstandige kamers is in augustus opgeleverd. Volgens Teun Giljamse, manager studentenhuisvesting bij Wonen Breburg, was de animo overweldigend. “We hebben een Facebookpagina voor PAX gemaakt, waarop we tijdens de bouw informatie verstrekten. Die pagina had 400 likes. We hebben daar ook gemeld wanneer de verhuur via het reserveringssysteem zou starten. Binnen anderhalf uur was de oplevering van de eerste fase (52 studio’s) drie keer overtekend met reacties van studenten die aangaven belangstelling te hebben. We waren wel bang voor kannibalisme. We hielden er rekening mee dat studenten uit hun oude kamer zouden vertrekken en dat daar leegstand zou komen. Maar tot nu toe is daar geen sprake van, misschien wel in de volgende fases.”
In oktober worden de studio’s uit de laatste fase opgeleverd, circa 90 kamers.