Recensie: Pirates 4, on stranger tides
Agressieve zeemeerminnen, een kapitein (Jack Sparrow) zonder eigen schip en heel wat zwaardgevechten. Het zijn de ingrediënten van de vierde Pirates of the Caribbeanfilm, on stranger tides.
Een duidelijke verhaallijn is ver te zoeken. Of je moet het feit dat Jack Sparrow zich continu in de problemen brengt (om zich daar dan weer met de nodige flair uit te redden) als verhaallijn beschouwen. Diepgaande karakters zijn er evenmin. Regisseur Rob Marshall en scenaristen Ted Elliot en Terry Rossio, doen niet eens de moeite voor enige diepgang. Toch is de vierde Piratesfilm erg vermakelijk.
Sparrow gaat in deel 4 op zoek naar de bron van de eeuwige jeugd. Ondertussen moet hij twee zilveren kelken ophalen en de traan van een zeemeermin, wat niet zonder slag op stoot gaat.
Pirates start in London, waar Sparrow als rechter vermomd zijn oude scheepsmaat Joshamee Gibbs van de doodstraf redt en ze beiden de benen willen nemen. Enkele minuten later worden ze beiden echter omsingeld door tientallen soldaten. Johnny Depp die voor de vierde keer het piratenpak aantrekt is niet alleen hoofdrolspeler in de film, hij IS de film.
Keira Knightley en Orlando Bloom, die in de eerste drie delen van Pirates als hoofdrolspelers nog enig tegenspel boden, zagen van deelname aan het vierde deel af. Nieuwe hoofdrolspelers zijn Penelope Cruz (als Angelica) en Ian McShane (als kapitein Blackbeard). Hoofdrolspelers op papier, want in werkelijkheid zijn het slechts bijrollen, aanhangsels zodat Depp in zijn tekst niet tot een monoloog beperkt is. Het is niet erg, want Depp speelt zijn rol zo sterk, dat je continu geboeid blijft. Hij heeft de lachers in de bioscoop continu op zijn hand. Spreken hoeft niet, zijn mimiek is vaak genoeg.
Groot minpunt is dat de 3D versie van de film weinig toevoegt. De landschappen zijn in 3D extra betoverend en aan het einde van de film waaien enkele snippers van een kapotgescheurde landkaart de zaal in, that’s it. Zeker omdat de 3D film duurder is en (in de Euroscoop) de aanschaf van een 3D bril ook nog eens twee euro kost, kun je de film net zo goed in reguliere versie kijken. Reserveren is dan aangeraden, want de normale filmversie was enkele uren van tevoren al uitverkocht.
Gezien in de Euroscoop Tilburg op 22 mei.