Anke blogt: Altijd hetzelfde liedje

Nietsvermoedend sla ik de bladzijde van mijn agenda om. Tot mijn grote schrik zie ik daar twee tentamens staan. Hè, dat was toch pas over een paar weken? Niet dus. Dit jaar was ik toch echt van plan om een goede planning te maken. Ik zou minstens twee weken van te voren beginnen met samenvatten om de dag voor het tentamen alleen nog even de laatste dingetjes te moeten doornemen.

Nu verandert dat voor de zoveelste keer in een dag voor het tentamen alles samenvatten en een uur voor het tentamen de laatste dingetjes doornemen. Leer ik het dan nooit? Het is altijd hetzelfde liedje.

Al op de basisschool leerde ik mijn topografie in de ochtendpauze. Terwijl de rest van mijn klasgenootjes buiten speelde, stampte ik er nog even die 40 plaatsen in Zuid-Nederland in. Prachtig vond ik het. De kinderen die zich goed hadden voorbereid haalden een 7 en ik haalde een 9. Aan dit gedrag veranderde weinig op de middelbare school. De avond voor de toets beginnen was voldoende. Ik wist toch wel dat ik het zou halen. Deze slechte gewoonte heb ik tot op de dag van vandaag vastgehouden.

Één troost, ik ben niet de enige. Het lijkt erop of iedereen op de Universiteit met dit probleem kampt. Dat is ook helemaal niet zo gek. Met een paar deadlines per week, feestjes die je natuurlijk niet mag missen en misschien ook nog werken om die feestjes te kunnen betalen, is er toch ook helemaal geen tijd voor? Dan ben je blij dat je een paar uurtjes vrij hebt. En zeg nou zelf, dan is voor de tv hangen of naar het terras gaan toch echt aantrekkelijker dan in de boeken duiken. Uitstellen, daar blinken we dan weer wel in uit. Waarom zou je een week van te voren beginnen als je met een avond leren ook een prima cijfer haalt? Zo zal het altijd hetzelfde liedje blijven.

Misschien kom ik mezelf nog wel eens tegen. Misschien besef ik op een dag dat een boek van 500 bladzijdes toch wel veel is voor op één avond. Dan, pas dan, denk ik dat ik voor de volgende tentamens wel een goede planning maak. De tentamens komen er weer aan, maar ach, ik heb nog 5 dagen. Ik ben benieuwd of ik er dit keer een ander liedje van kan maken.

Anke Vroegop (20) is student (bachelor) Communicatie- en Informatiewetenschappen aan de UvT en blogt voor Univers.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.