Studenten ontevreden over studieadviseur
36 Procent van de studenten is niet tevreden over het bezoek aan de studieadviseur. Studieadviseurs blijken onvoldoende op de hoogte te zijn van ontwikkelingen in de nationale politiek en bij de eigen onderwijsinstelling. Mede daarom kunnen zij geen passend en correct advies aan de individuele student geven. Dat blijkt uit onderzoek van de Landelijke Kamer van Verenigingen (LKvV).
“Uit dit onderzoek klinken verontrustende signalen door van studenten over de kwaliteit van de studieadviseurs”, zegt Anne Kamp, voorzitter van de LKvV. Eén van de respondenten zei bijvoorbeeld: “Ik vertrok met meer vragen dan waarmee ik bij de studieadviseur kwam”.
Er is ook een lichtpuntje. Een deel van de respondenten geeft aan min of meer tevreden te zijn over de kwaliteit van hun studieadviseur en beoordeelt dit met een 6.4.