Onderzoek naar ontwikkeling aanstaande ouders

Kersverse vader of moeder? Dan kun je je melden bij de afdeling Ontwikkelingspsychologie op de campus. Onderzocht wordt wat het krijgen van een eerste kind voor ouders in de praktijk betekent.

Het onderzoek wordt geleid door Wiebke Bleidorn. De onderzoekers kijken ondermeer wat de invloed is van het krijgen van een kind op de relatie en de persoonlijkheid van de ouders. Het doel is om alle verkregen informatie in kaart te brengen en daardoor al vroegtijdig adviezen en tips te kunnen geven aan nieuwe ouders.

Het onderzoek duurt van zes weken voor de geboorte van het kind tot achttien maanden erna. “We werken met twee groepen”, vertelt Bleidorn. “Voor de ene groep zoeken we 150 koppels die een kind verwachten, voor de andere groep 150 koppels die geen kind verwachten en dat ook niet op de planning hebben staan.” Het maakt voor het onderzoek niet uit of de ouders een jongen of een meisje verwachten. Inmiddels hebben ook de eerste ouders die een tweeling verwachten zich gemeld.

Ouders die zich voor het project aanmelden, krijgen zes weken voor de geplande bevallingsdatum een online vragenlijst toegestuurd. Verder dienen ze een hormoon sample in te leveren, dat kan door simpelweg wat speeksel in een bakje te verzamelen. “Alles kan gewoon vanuit thuis, zodat het weinig belastend is voor de aanstaande ouders”, vertelt Bleidorn. “Verder houden we ze op de hoogte van het onderzoek en kunnen ze elk moment contact met ons opnemen.”

Aanstaande ouders die deelnemen aan het onderzoek krijgen als dank een cadeau uit de Babystore, één van de sponsoren van het project. Daarnaast krijgen ze na de laatste meting vijftig euro. Via een speciale Facebookpagina kan het nieuws rondom het onderzoek worden bijgehouden. Hier is ook een brochure te vinden met aanvullende informatie. Contact opnemen met het departement Ontwikkelingspsychologie kan hier.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.