Professor gearresteerd, claimt racisme
Gearresteerd omdat ze op straat liep. Een zwarte assistent-hoogleraar van Arizona State University had een aanvaring met twee campus-politieagenten die haar aanspraken over het ontwijken van een opgebroken stoep. Nu claimt ze dat zij eruit werd gepikt vanwege haar huidskleur. Het nieuws en het filmpje hier van gaan op dit moment het hele internet over.
De agenten vroegen Ersula Ore om haar identificatie. Zij weigerde die te geven en sprak ze aan op de manier waarop ze haar toespraken. Zo zegt de agent: “If you don’t understand the law, I’m explaining the law to you. The reason I’m talking to you right now is because you are walking in the middle of the street.” Hierna escaleerde de situatie en de agenten pakten haar hardhandig aan. Ze werd tegen de grond gewerkt, waarna ze een schoppende beweging maakte. Dit wordt uitgelegd als het aanvallen van een agent in functie en hiervoor wordt ze nu aangeklaagd.
De universiteit bleef aanvankelijk achter de campuspolitie staan, maar heeft na een storm van kritiek nu toch besloten om het optreden van de agenten aan een nader onderzoek te onderwerpen. Volgens critici werd Ore er uit gepikt omdat ze een donkere huid heeft, en werden andere straatwandelaars met rust gelaten. Er is een Facebookpagina waarop mensen haar steunen en er is een petitie gestart.