Meet en weet je bevruchtbaarheid

Vrouwen die moeite hebben met zwanger worden, kunnen binnenkort middels een bericht uit de baarmoeder te weten komen wanneer ze vruchtbaar zijn. De With Cora, een vaginale temperatuurmeter, meet namelijk het tijdstip van je eisprong. Via een Bluetooth-signaal wordt deze info doorgestuurd naar je telefoon.

Meten = weten
De Cycle-Observation-Ring-Application for vaginal use, ofwel de ‘With Cora’, is ontwikkeld door Cora Man, studente Industrieel Ontwerpen aan de TU Delft. Het apparaatje, ter grote van een NuvaRing, is in staat om minimale temperatuurverschillen te meten en het resultaat te sturen naar een app op je telefoon. Man: “Is je temperatuur 0,4 graden Celsius hoger dan normaal? Dan weet je dat je aan de slag kunt. Of juist niet: de With Cora kan ook gebruikt worden om juist die vruchtbare dagen te vermijden.”

Makkelijk
De vaginale ovulatiemeter van Man is niet de eerste op de markt, maar wel de enige die voor langere tijd gebruikt kan worden. Cora Man: “Een vrouw ovuleert maar één keer per maand en de eicel is maar 24 uur vatbaar voor bevruchting. Gangbare ovulatietesten werken net als zwangerschapstesten: voor eenmalig gebruik. Je moet dus dagelijks opnieuw testen of je vruchtbaar bent, dat kan de nodige stress opleveren. De With Cora daarentegen breng je na de menstruatie in en kan je laten zitten tot de volgende. Het geeft vanzelf aan wanneer je ovuleert. Je hebt er dus weinig omkijken naar.”

Veiligheid voorop
De With Cora wordt bovenin de vagina geplaatst. Man: “Rond de baarmoedermond zit een holte waar je hem gevoelloos kunt dragen, goed de lichaamstemperatuur kunt meten en waar je partner hem tijdens het vrijen niet kan voelen. Over het gebruik van Bluetooth in het lichaam, hoeven vrouwen niet huiverig te zijn, zegt Man. “Ik heb gesproken met experts bij elektrotechniek, en het blijkt dat de medische industrie al langer gebruikmaakt van deze techniek.” Het product van Man is nog niet verkrijgbaar. Maar volgens de bedenker is dat een kwestie van tijd.

Bekijk meer recent nieuws

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte. Meld je aan voor de nieuwsbrief van Univers.